FIITkár doniesol striebro z ME v halovej atletike 2017

Ján Volko sa stal európskym vicemajstrom v behu na 60 m a zároveň držiteľom 2 slovenských rekordov.

4. marca 2017 na halových ME v atletike v srbskom Belehrade sa uskutočnilo, okrem iných disciplín, semifinále a finále mužov v šprinte na 60 m. Slovenský reprezentant Ján Volko postúpil do finále ako tretí zo semifinále so slovenským rekordom 6,62 sekundy. Svojim časom prekonal doterajší slovenský rekord o 3 stotiny a svoj posunul o 5 stotín sekundy. Vo finále dobehol s časom 6,58 sekundy za víťaznym Britom Richardom Kiltym a vylepšil (svoj) slovenský rekord o 4 stotiny.

„Nenachádzam slová, neviem, čo povedať. Toto som naozaj nečakal. Do Belehradu som prišiel s cieľom postúpiť do semifinále a teraz odchádzam domov so striebornou medailou,“ uviedol pre média Ján Volko bezprostredne po finálovom behu.

Ján Volko je študentom 2. ročníka štvorročného bakalárskeho štúdia študijného programu Internetové technológie. Nemá individuálny plán, a tak ho môžete stretnúť v škole, samozrejme, ak nie je na pretekoch. Ako uviedla jeho trénerka Naďa Bendová: „Škola s nami spolupracuje. Vždy predložíme plán, kedy sa na vyučovaní nezúčastní, a potom sa dohaduje individuálne s každým vyučujúcim, ako by si to mohol nahradiť. Veľmi ma potešilo, keď nám dekanka zaslala gratulačný mail.“ (atletikasvk.sk)

Čo priniesol Janko na 34. ročníku halových ME v atletike v disciplíne beh na 60 m muži pre slovenský šport? Stal sa tretím Slovákom v histórii, ktorý postúpil do semifinále na halových majstrovstvách Európy. Tretím najlepším semifinalistom na halových ME v atletike 2017 a prvým slovenským finalistom v histórii najkratšieho šprintu na vrcholovom svetovom a európskom podujatí. Vicemajstrom na halových ME v atletike 2017. Vylepšil tabuľku slovenských rekordov o dva nové – zdolal rekord Ľuboša Chochlíka z roku 1987 o 3 stotiny v semifinále a vlastný vo finále o 5 stotín sekundy.

Jankovi gratulujeme a držíme palce na ME do 23 rokov, ktoré sa uskutočnia 13. – 16. júla 2017 v poľskom Bydgoszczi.

Pozrite si video z finálového behu na YouTube.

Ján Volko Fanpage @janvolkofanpage