STU na stretnutí kórejských jadrových inštitúcií s krajinami V4 v Soule

Z iniciatívy prezidenta kórejskej Medzinárodnej jadrovej vzdelávacej inštitúcie KINGS sa v Soule stretla široká reprezentácia jadrových výskumných a vzdelávacích inštitúcii z Južnej Kórey so zástupcami krajín V4.

Jakub Perička z MTF STU absolútnym víťazom Slovak University Startup Cup 2023

Znamená to, že bude reprezentovať Slovensko na celosvetovom finále študentských startupov, ktoré bude v septembri v Kodani.

STU bude spolupracovať s kórejskou Národnou univerzitou Hanbat

Rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Oliver Moravčík podpísal 22. júna memorandum o spolupráci s Národnou univerzitou Hanbat z Daejeonu v Južnej Kórei.

Predstavitelia STU navštívili závod Kia Slovakia

Predstavitelia Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na čele s rektorom Oliverom Moravčíkom navštívili závod Kia Slovakia v Tepličke nad Váhom.

Ušetriť na výrobe využitím lacnejšej náhrady je veľkým lákadlom

Keď to výrobca spraví a neuvedie to v zložení produktu, v podstate falšuje výrobok a predáva ho za vysokú cenu, ale v skutočnosti len zavádza kupujúcich, hovorí vedkyňa Liudmyla Khvalbota z Ústavu analytickej chémie FCHPT STU

STU pripravuje projekt Science-enterTainment-yoU!, zabaví vedou

Pôjde o sprievodné podujatie prestížneho medzinárodného festivalu STARMUS, ktoré bude na Slovensku v máji budúceho roku za účasti svetových osobností vedy a umenia.

Máme záujem prehlbovať spoluprácu s rakúskymi univerzitami

O možnostiach diskutoval rektor Oliver Moravčík s veľvyslankyňou Rakúskej republiky na Slovensku Margit Bruck-Friedrich na pôde rektorátu STU

spat dalej