Fakty a čísla o STU

Otvorili sme nový, v poradí už osemdesiaty prvý akademický rok, a pri tejto príležitosti si pripomeňme niekoľko základných údajov pre lepší, „technický“ prehľad o našej univerzite.

Rektori výskumných univerzít rokovali s ministerkou Lubyovou

Na stretnutí urgovali proces hodnotenia eurofondových projektov na vedu a výskum.

STU, UK a SAV sa pripojili k podpore globálneho klimatického štrajku

Na znak podpory štrajku prišli šéfovia najsilnejších vedeckých inštitúcii do práce na bicykli.

Ovplyňuje zmena klímy aj veľkosť povodní?

Odpoveď hľadali v celoeurópskom výskumnom projekte aj vedci z STU, ich závažné zistenia práve zverejnil prestížny časopis Nature.

Kryptograf Otokar Grošek: Svet internetu je veľmi krutý

Profesor Grošek je nositeľom ocenenia Vedec roka 2018 a autorom aktuálne najlepšieho projektu NATO v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Na STU vzniklo centrum pre výskum umelej inteligencie

Podpora talentov v oblasti IT a umelej inteligencie je hrádzou proti úniku mozgov v tejto životne dôležitej oblasti pre budúci hospodársky rozvoj krajiny

Diplom z STU je pre firmy TOP

V týchto dňoch si na siedmich fakultách STU preberie diplomy 1 600 čerstvých absolventov. Na trhu práce sa o nich firmy pobijú.

spat dalej