Budúcnosťou je využitie organických prvkov ako snímačov pre zdravotné parametre

Rozhovor s doktorom a čerstvým držiteľom ocenenia Vedecká osobnosť roka STU v Bratislave za rok 2023 v kategórii Mladá vedkyňa/Mladý vedec Michalom Mičjanom

Inovátorom roka je Alexander Schrek zo SjF STU

Ocenenie získal za významný novátorský prínos v oblasti tvárniteľnosti kombinovaných polotovarov zváraných laserom

Veda hrou zaujala stovky návštevníkov na premiérovom podujatí STU

Cieľom podujatia bolo popularizovať vedu a techniku ako atraktívne a perspektívne oblasti štúdia a kariéry mladých ľudí

Zovšeobecňovať pri prírodných javoch je nebezpečné

Síce to spoločnosť nechce veľmi počuť, ale je to realita, hovorí profesor z Katedry vodného hospodárstva Stavebnej fakulty STU Ján Szolgay.

Rektor odovzdal ocenenia pri príležitosti Dňa učiteľov

Rektor Oliver Moravčík odovzdal pedagógom Slovenskej technickej univerzity ocenenia za výnimočné počiny v roku 2023. Stalo sa tak na slávnostnom večere v Moyzesovej sieni pri príležitosti Dňa učiteľov.

Eulist prepája technológie so spoločnosťou

Nechceli sme však ísť iba týmto smerom, a preto máme partnerov, ktorí sa venujú aj sociálnym vedám. To nám pomáha rozšíriť naše obzory a posilňuje pole spolupráce, hovorí lokálna koordinátorka aliancie EULiST na STU Natália Gurská.

STU spolu s EUBA získali 50 miliónov eur, máme najlepší projekt konzorcia

Takmer 50 miliónov eur by malo smerovať na prepojenie procesov vzdelávania, výskumu a spolupráce s praxou so silným medzinárodným aspektom, čo by malo obom univerzitám pomôcť k zvýšeniu excelentnosti a kvality poskytovaných služieb a činností.

dalej