Volkerova medaila za hydrológiu pre Jána Szolgaya

Jedno z najväčších vedeckých ocenení pre STU získal v roku 2019 Ján Szolgay, prorektor univerzity a profesor hydrológie na Stavebnej fakulte.

STUBA Green Team oslávil 10 rokov

Prekonali ťažké začiatky, majú za sebou obrovský kus práce. A na konci je spoločné dielo, ktorým sa dnes pýši celá univerzita.

Spomienka na profesora Krempaského

V piatok 6. decembra 2019 navždy odišiel profesor Július Krempaský. Prečítajte si nekrológ a spomienky jeho žiakov a kolegov.

Špirková: Trh nehnuteľností deformujú dlhodobé dotácie (rozhovor)

Dotácie a regulácie majú zmysel v začiatkoch, keď treba danú oblasť rozhýbať; nemôžu však byť poskytované donekonečna

Ekologické bioplasty? U nás sa stávajú realitou

Globálne problémy s plastovým odpadom sú nespochybniteľné; jedným z riešení, ktoré by výrazne pomohli, je používanie bioplastov schopných úplne sa rozložiť bez negatívneho dopadu na životné prostredie

Ako zlepšiť vedu, výskum a vysoké školstvo na Slovensku

Dňa 13. novembra 2019 sa na pôde Slovenskej technickej univerzity konal okrúhly stôl k téme: „Návrhy na zlepšenie vedy, výskumu a vysokého školstva na Slovensku“.

STU sa pridáva k novej európskej sieti inovátorov EIT Manufacturing

Slovenská technická univerzita sa stala zakladajúcim členom novej znalostnej a inovačnej platformy EIT Manufacturing v rámci Európskeho inštitútu inovácií a technológií

dalej